Jedeme v tom společně

14. února 2018

Hned první březnový den startuje v našem středisku zajímavý projekt "Jedeme v tom společně". Hlavní myšlenkou tohoto  celostátního projektu, se kterým přišel v roce 2016 Domov pro seniory Vrbno, je vést seniory k pohybovým aktivitám, konkrétně k jízdě na šlapadle či rotopedu. Soutěž je otevřena pro všechny domovy v ČR i na Slovensku a letošní ročník zaštítil i VDV Olgy Havlové.

Projekt podporuje i první dáma Ivana Zemanová a také hejtman Moravskoslezského kraje Prof. Ivo Vondrák.

Desetičlenné týmy se každý všední den budou v pravidelném čase na svých šlapadlech ( s počítadlem ujeté vzdálenosti) vydávat na pomyslnou cestou po vlastech českých. Tentokrát se pojede trasa v délce 1 800 km. Soutěží se do pátku 27.dubna 2018, a to každý všední den od 9.30 hod do 11.30 hod.

Soutěž má několik kategorií, a to:

- nejrychlejší domov pro seniory

- nejlepší senior z pohledu ujetých kilometrů

- výkonový senior

- Cyklosrdce 2017.

Cílem projektu je vytvořit klientům takové podmínky, které by je měly podporovat v jim příjemných činnostech a přispět tak ke zlepšení jejich fyzického a psychického stavu. Tento projekt má zároveň v lidech probudit soutěživost, spolukamarádství a novou energii v životě.

Do projektu je momentálně zapojeno téměř šedesát domovů a přibývají ještě další. Jak si povede naše vybraná skupinka Vás budeme průběžně informovat jak na těchto stránkách tak na facebooku. Držte jim palce!

Tým našich rehabilitačních sester, který bude celý projekt pomáhat realizovat, složil pro dobrou pohodu soutěžících klientů tyto verše:

VÍTÁME VÁS SRDEČNĚ, "JEDEME V TOM SPOLEČNĚ"!

STARTUJEME NA PRADĚDU, NEVIDÍM V TOM ŽÁDNOU VĚDU.

CESTA BUDE DALEKÁ, NÁŠ TÝM SE VŠAK NELEKÁ!

PROJEDEM KUS NAŠÍ VLASTI, BEZ NEHOD A BEZE STRASTÍ.

MÁME V TÝMU SILÁKY, ZDOLÁME TY KILÁKY!

Z MYSLIBOŘIC POCHÁZÍME A V SOUTĚŽI ZVÍTĚZÍME!

POKUD NE, TAK NEVADÍ, NÁŠ TÝM SI S TÍM PORADÍ.

PLNO SRANDY UŽIJEM SI A NAPŘESROK ZASE ZAHRAJEM SI.

Logo Marlipng                           logo Vrbno pod Praděděm                  logo revue 50                  Logo VDV Olgy Havlové