Novinky z našeho střediska v době koronavirové

9. dubna 2020
Novinky z našeho střediska v době koronavirové
9. dubna 2020 - Novinky z našeho střediska v době koronavirové

V našem středisku, stejně jako ve všech ostatních domovech pro seniory v naší republice, nastaly v posledním měsíci velké změny týkající se provozu. Připravili jsme a zavedli řadu potřebných opatření, abychom eliminovali na minimum nakažení našich zaměstnanců a následně i klientů. Máme sestavený krizový plán, pokud by se náhodou něco stalo. Zatím jsou naštěstí všichni v pořádku a jsme za to rádi. U několika klientů se zvýšenou teplotou byly provedeny testy na covid - 19. Všechny byly negativní. V těchto dnech jsou také postupně testováni všichni zaměstnanci. I u nich jsou zatím testy negativní.

I v této náročné době se snažíme poskytovat našim seniorům maximální péči, i když to často není jednoduché. 

A jak v současné době plyne život v našem domově? Klienti jsou převážně na svých pokojích. Mohou ale chodit na vycházky do parku, a to buď sami nebo s personálem. Park je momentálně uzavřen pro veřejnost, aby nedošlo k nákaze našich klientů. 

Zrušili jsme skupinové aktivity i společné stravování. Ale život se nezastavil! Skupinové cvičení jsme nahradili individuálním. K dispizici je rehabilitační přístroj motren duo na procvičování nohou i rukou. A další budeme mít snad brzy k dispozici i díky velkorysé podpoře Nadace ČEZ a našich dárců. Zavedli jsme pro rodiny klientů videohovory, které jsou hojně využívány. Pečovatelky navštěvují klienty jednotlivě a pomáhají jim zaplnit dlouhý volný čas. Naši klienti také více sledují televizi nebo čtou knihy, které mají volně k dispozici na odděleních. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo na nás myslíte a nezištně pomáháte! Chceme poděkovat všem známým i neznámým dárcům, kteří nám věnovali roušky, respirátory, štíty a další potřebné věci. Děkujeme nadacím, které nás podpořily svými mimořádnými granty! Děkujeme všem, kdo na nás myslí svojí modlitbou!

Věříme, že se s vámi se všemi společně budeme moci setkat!

Naše středisko  v číslech

Poskytujeme 0 druhů služeb
Pomáháme 0 klientům
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Služby poskytujeme 0 let