Pravidla pro vycházení klientů v nouzovém stavu - aktualizace

22. prosince 2020

Je nám líto, ale musíme vás takto těsně před vánoci informovat o další změně.

Dle usnesení vlády ČR č. 1370 ze dne 21.12.2020 (nahrazuje usnesení č. 1325) se opět mění pravidla pro vycházení klientů:

Pokud klient opustí domov na jakkoliv dlouhou dobu, musí být po návratu bezprostředně umístěn do oddělených prostor a do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny. Umístění do oddělených prostor bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů, trvá tedy 6 dnů. 

Pokud by byl antigenní POC test pozitivní, je tato skutečnost oznámena praktickému lékaři k vyžádání konfirmačního PCR testu. V případě, že klient vykazuje příznaky dříve, může být test proveden dříve a klient je izolován. 

Tato situace nás mrzí, víme, že někteří z našich klientů se chystali alespoň na několik hodin ke svým rodinám či alespoň na krátkou vycházku. Nové vládní nařízení toto znemožnilo, protože bohužel nejsme  schopni z důvodu nedostatku vhodných prostor i personálu zajistit oddělené prostory pro klienty po návratu z vycházky. 

Prosím o pochopení a maximální využití možnosti návštěv dle nastavených pravidel. 

Přeji všem pokldné prožití vánočních svátků a lepší rok 2021. 

Michaela Grmelová, ředitelka.

Naše středisko  v číslech

Poskytujeme 0 druhy služeb
Pomáháme 0 klientům
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Služby poskytujeme 0 let