Projekt "Jedeme v tom společně" je u konce

10. května 2018
Projekt "Jedeme v tom společně" je u konce
10. května 2018 - Projekt "Jedeme v tom společně" je u konce

Celkem 60 domovů z celé naší republiky včetně našeho se v minulých dvou měsících zapojilo do projektu "Jedeme v tom společně", který pro všechny organizoval Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem.

Cílem tohoto projektu je motivovat seniory k pohybu a podpořit jejich aktivizaci i společenské kontakty jak mezi sebou, tak mezi ostatními domovy. Soutěžilo se pomocí rotopedů a šlapadel a úkolem bylo v co možná nejrychlejším čase zdolat virtuální trasu o délce 1 800 km. Začátek trasy byl ve Vrbně pod Praděděm a projíždělo se např. městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Bratislava, Brno, Praha, Hradec Králové. Konec trasy byl opět ve Vrbně pod Pradědem.

Našemu jedenáctičlennému týmu se během dvou měsíců podařilo ujet trasu 1270 km. Soutěžilo se každý všední den od 9.30 hod do 11.30 hod a všechny dosažené výsledky jednotlivých závodníků byly pečlivě zaznamenávány rehabilitačními sestřičkami. Soutěžící nejenom motivovaly k výkonům, ale také jim zpestřovaly prostředí různorodými výzdobami a básničkami, které obměňovaly vždy ve čtvrtek. Tyto dny byly označovány za "barevné čtvrtky".

Slavnostní ukončení projektu se konalo v pátek 4. května. Soutěžícím byly předány medaile s logem soutěže a malým dárkem. Ostatní klienti si poté mohli prohlédnout rekvizity potřebné k celé soutěži a také fotografie ze soutěžních dnů.

Věříme, že všem elán vydrží i do příštího roku, kdy se bude konat již čtvrtý ročník této zajímavé soutěže. Fotografie z průběhu soutěže si můžete prohlédnout níže.

 

Naše středisko  v číslech

Poskytujeme 0 druhů služeb
Pomáháme 0 klientům
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Služby poskytujeme 0 let