Ježíškova vnoučata již plní přání

30. listopadu 2020
Ježíškova vnoučata již plní přání
30. listopadu 2020 - Ježíškova vnoučata již plní přání

16. listopadu se otevřela celostátní databáze dárků v rámci projektu "Ježíškova vnoučata", který pořádá již počtvrté Český rozhlas. Jednotlivé domovy pro seniory sem mohou vkládat různorodé dárky a přání babiček a dědečků, které jim následně plní zcela neznámí lidé.

Do tohoto velkého charitativního projektu jsme se i letos zapojili. Do databáze jsme vložili více než 90 přání našich seniorů. Většinou se jednalo o menší dárky, např. kosmetické a potravinové balíčky, knížky, oblečení a předplatné novin a časopisů. Velmi nás překvapilo, že se dárci rozhodli splnit i některá dražší nebo neobvyklá přání. Jedno z těch "větších" přání, a to kávovar, už dorazil do našeho střediska a byl využitý hned v první adventní sobotu na jednom z oddělení. Zde mohli senioři vidět na vlastní oči nejen přípravu kávy v kávovaru,  ale také ji hned ochutnat spolu s připravenou bábovkou a také troškou vaječného koňaku. 

Na jednom z oddělení se už těší na nové obyvatele, a to papoušky, které dárkyně přiveze osobně. Část dárců projevila přání potkat se "se svými" babičkami a dědečky. Bohužel to letos kvůli šíření koronaviru není možné. Pokud se situace zklidní, určitě budeme rádi, když dárci přijdou v průběhu příštího roku. 

Když balíček dorazí, přání předáváme a uděláme také fotografii, která je dárci zaslána. Výběr z těchto fotografií najdete zde nebo níže u článku. 

Děkujeme všem dárcům za jejich velkorysost a vstřícnost!

 

Naše středisko  v číslech

Poskytujeme 0 druhy služeb
Pomáháme 0 klientům
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Služby poskytujeme 0 let